Kraków jest ważnym ośrodkiem kulturalnym w Polsce. Przez cały rok odbywa się tu wiele ciekawych imprez, takich jak koncerty, wystawy i festiwale. Dlatego przyciąga turystów z różnych zakątków Polski.

Wielka Parada Smoków

Jak często widzisz smoka wędrującego ulicami? W czerwcu możesz spotkać ich setki w Krakowie. Maszerują przez Stare Miasto. W 2019 roku po raz kolejny mieszkańcy zostali zaproszeni do stworzenia smoka i wzięcia udziału w Wielkiej Smoczej Paradzie. Mogą wziąć udział w konkursie o tytuł najpiękniejszego smoka. Wieczorem odbył się zapierający dech w piersiach program audiowizualny nad Wisłą.

7 najciekawszych imprez w Krakowie w 2019 roku

Festiwal Kultury Żydowskiej

Podczas Festiwalu możesz podziwiać piękno kultury żydowskiej. Kazimierz przyciąga uczestników klezmerską muzyką, a restauracje w okolicy kuszą wspaniałym zapachem koszernych potraw. Spacerując krakowskimi, klimatycznymi uliczkami możesz spotkać znanych pisarzy żydowskich. W licznych galeriach zobaczysz niesamowite dzieła sztuki.

Festiwal Materia Prima

Już po raz piąty Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy przykuł uwagę turystów z całego świata. Wystawiany jest przez Teatr Groteska. Łączy elementy teatralne z cyrkowymi i tanecznymi. Możesz tutaj podziwiać grę cieni. To czysta fantazja. W tym roku Festiwal odbył się 15-23 lutego.

Dni Bacha

Jan Sebastian Bach (1685-1750) jest jednym z najsłynniejszych kompozytorów wszechczasów. Jego utwory wnikają w duszę i hipnotyzują ciało. Krakowska Akademia Muzyki corocznie organizuje cykl bezpłatnych koncertów, na których można usłyszeć wspaniałe dzieła Bacha.

Krakowski Festiwal Komiksu

Ten festiwal jest prawdziwą gratką dla wszystkich miłośników komiksów. Program obejmuje m.in. spotkania z gośćmi z całego świata. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w wystawach, wykładach i warsztatach. Rozgrywane są również turnieje filmów animowanych i gier planszowych. Można tutaj zobaczyć i kupić najciekawsze polskie i zagraniczne komiksy.

Jarmark Bożonarodzeniowy

Jeśli przyjechałeś do Krakowa w okresie świątecznym, koniecznie musisz odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy. Organizowany jest tutaj co roku. 

Panuje tu wyjątkowa atmosfera. Niezliczona ilość tradycyjnych drewnianych straganów oferuje biżuterię, bibeloty, dekoracje świąteczne i przepyszne lokalne potrawy. Zacznij od jednego z małych grillowanych oscypków. To wspaniała przystawka, którą można serwować z żurawiną, boczkiem lub suszonymi śliwkami. Możesz też zjeść pierogi lub naleśniki. W pobliskiej kawiarni zamów doskonałą, gorącą, belgijską czekoladę. Wspaniale Cię rozgrzeje po spacerze.

7 najciekawszych imprez w Krakowie w 2019 roku

Sylwester w Krakowie

Aktualne wydarzenia znajdziesz tu: lista imprez w Krakowie. Tegoroczny sylwester odbędzie się bez fajerwerków. Zamiast nich będzie można zobaczyć pokaz konfetti (mniej hałasu, mniej dymu). Na scenie przylegającej do Wieży Ratuszowej wystąpią m.in. Jan-Rapowanie, Andrzej Dąbrowski, Krystyna Prońko, Ten Typ Mes, Ralph Kamiński, Paulina Przybysz i Tetris, a tuż po północy duet elektro-pop The Dumplings. 

Warto też zwrócić uwagę na imprezę w Nowej Hucie. Poprowadzą ją Hirek Wrona i DJ Mazubar. Tymczasem Rynek na Podgórzu zamieni się w dużą salę balową. Będziesz miał doskonałą okazję nauczyć się XIX-wiecznych tańców.