Wbrew pozorom istnieje możliwość zwiedzenia najważniejszych miejsc w Krakowie w 2 dni. Weekendowa wycieczka jest więc jak najbardziej wskazana dla miłośników tego miasta. Najciekawsze atrakcje i zabytki w Krakowie po prostu warto zobaczyć, przespacerować się ulicami Starego Miasta i Kazimierza. Kluczem do sukcesu jest ułożenie najlepszego planu i ścisłe trzymanie się każdego z punktów. Do większości miejsc można dojść pieszo lub wypożyczonym rowerem.

Co powinno się zobaczyć w Krakowie?

Decydując się na odwiedzenie Krakowa w weekend warto rozpocząć od Starego Miasta, które jest przez większą część roku gwarne i tłoczne. Jednak istnieje na to wytłumaczenie, a konkretnie bogactwo historii, kultury i wielu wyjątkowych tradycji. Nie można zapominać o niezwykłym klimacie kulturowym i społecznym, a także wielu restauracjach i lokalach gastronomicznych, gdzie można zjeść wyśmienite posiłki. Piękno Rynku Głównego i ulic Floriańskiej, Grodzkiej powinno się odkryć samodzielnie i zapamiętać to na długo. Kraków jest uznawany przez społeczeństwo za symbol narodowy, w końcu to tutaj odbywały się uroczystości koronacyjne władców Polski. Natomiast żydowska dzielnica Kazimierz przyciąga zewsząd turystów, ponieważ ma swój unikalny klimat i zawsze tętni życiem.

Weekendowe zwiedzanie Krakowa

Poznaj Kraków bliżej

Kierując się na Rynek Główny w Krakowie mija się Dworzec Główny, a po drodze koniecznie trzeba zobaczyć Barbakan. Jest to jeden z najbardziej cennych zabytków, reprezentujących architekturę obronną miasta. Dawniej otoczony głęboką fosą, nie brakowało również mostów i śluz. Obecnie znajduje się tam oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, odbywają się w nim przeróżne imprezy sportowe i kulturalne. Nieopodal znajduje się Brama Floriańska będąca kiedyś elementem fortyfikacji Krakowa. Będąc już w tej okolicy warto zajrzeć na ulicę Pijarską, którą ozdabiają obrazy stworzone przez miejscowych twórców. Nie można zignorować uroczego Zaułku Książąt Czartoryskich wraz z Pałacem o tej samej nazwie. Możliwości weekendowego zwiedzania Krakowa jest bardzo dużo.