Mieszkańcy Krakowa znają miejsce bardzo dokładnie, wiedzą gdzie się udać na spotkanie ze znajomymi, czy po prostu spacer. Nieco trudniej mają osoby, które przyjeżdżają do stolicy Małopolski raz na jakiś czas. Wówczas najlepiej przygotować się już odpowiednio wcześniej na zwiedzanie miasta i jego najbliższej okolicy.

Pomysły na spędzenie czasu w Krakowie

Co robić w Krakowie?

Do Krakowa zjeżdżają się turyści z różnych krajów, trudno się temu dziwić, gdyż jest to dawna stolica Polski i duża część polskiej historii. Warto przyjrzeć się mniej znanym miejscom, które zasługują na uwagę i odwiedzanie. Zapewne Rynek Główny, Sukiennice, czy Zamek na Wawelu zna każdy, kto kiedykolwiek odwiedził Kraków. Natomiast niewiele osób wie na przykład o nietypowych kolorowych schodach na Podgórzu, na ich stopniach umieszczono ciekawe cytaty. Jest to jedno z miejsc, w którym można zrobić wiele ciekawych zdjęć na pamiątkę. Następnym miejscem jest Zakrzówek, spokojne miejsce idealne na spacery oraz zorganizowanie pikniku. Odważnym osobom, których pasją jest nurkowanie to miejsce z całą pewnością przypadnie do gustu, ponieważ można wykupić taką atrakcję. Ci, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z nurkowaniem, być może przyda się lekcja z profesjonalnym instruktorem. W drodze na Zakrzówek uwagę zwracają skałki Twardowskiego, z których najlepiej widać cały Kraków. Podczas wycieczki na Podgórze natomiast nie sposób nie zauważyć Kopca Krakusa, a tuż obok znajduje się Kamieniołom Liban. Miłośnicy historii i muzeów, którzy zastanawiają się, co robić w Krakowiemogą udać się na przykład do Muzeum Inżynierii Miejskiej, czy Fabryki Schindlera. To pierwsze jest idealne dla rodzin z dziećmi, ponieważ znajduje się w nim mnóstwo interaktywnych elementów.

Rozrywki w Krakowie

Wycieczki to nie tylko zwiedzanie i podziwianie zabytków, które niewątpliwie cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem. Co robić w Krakowie poza poznawaniem jego historii i zakątków? Oczywiście wskazana jest rozrywka, zwłaszcza, gdy w podróż wybrano się w grupie znajomych. Pierwszym miejscem, które wręcz trzeba odwiedzić jest Cafe Bar Magia przy ul. Mikołajskiej, na korzyść przemawia jedna z najlepszych lokalizacji – przy Rynku Głównym. Wielu gości znajduje tutaj upragniony spokój i przemiłą atmosferę, a także niepowtarzalny klimat. Mieszkańcy Krakowa często umawiają się tutaj na spotkania ze znajomymi lub w sprawach zawodowych. Chcąc wybrać się na schłodzone piwo latem, warto odwiedzić lokal o nazwie Śledź u Fryzjera, gdzie panują najlepsze warunki do spędzania czasu w gronie znajomych. Na dziedzińcu znajduje się ogródek, w którym można zaczerpnąć świeżego powietrza i delektować się piękną pogodą. W czasach pandemii społeczeństwo jest spragnione wydarzeń kulturalnych, które w 2021 roku będą odbywały się w Krakowie. W okresie od 22.02 do 19.03 odbywa się choćby konkurs fotograficzny online – „Malowane światłem”, który jest dedykowany dla dzieci. Co robić w Krakowie? Udać się na przykład na przedstawienia teatralne oraz wystawy w Muzeach Sztuki. Tematyki są na tyle różnorodne, iż z całą pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.