Kraków to miasto, w którym istnieje wiele ciekawych ścieżek rowerowych. Jeżeli jesteśmy fanami aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu i chcielibyśmy przy tym w niecodzienny sposób zwiedzić Kraków to warto udać się na wycieczkę którąś z dostępnych w Krakowie tras rowerowych.

Wycieczka do Tyńca wzdłuż Wisły.

                Tyniec słynie przede wszystkim ze znanego wszystkim klasztoru Benedyktów, który należy do najważniejszych klasztorów w Polsce. Wybierając się na wycieczkę rowerową wzdłuż wałów wiślanych możemy podziwiać malownicze zakątki Krakowa. Trasa rowerowa przez bulwary wiślane to niecodzienna przygoda z pięknym krajobrazem w tle. Miejsce docelowe, czyli opactwo tynieckie to jeden z najbardziej znanych obiektów sakralnych, który z pewnością warto zobaczyć. Trasa rowerowa wzdłuż Wisły do Klasztoru Benedyktów jest prosta i przyjemna, dlatego wiele osób decyduje się na tego rodzaju wyprawę.

Rowerem przez Kraków

Rowerem do Nowej Huty.

                Będąc w Krakowie trzeba także odwiedzić Nową Hutę. Planując wycieczkę rowerową do Nowej Huty warto wybrać trasę wzdłuż Wisły, wówczas będziemy mogli nacieszyć się pięknymi, zielonymi terenami znajdującymi się wzdłuż wiślanych wałów. Kiedy dotrzemy już do miejsca docelowego czeka nas wiele interesujących atrakcji. Jedną z nich jest bez wątpienia Plac Reagana, czyli tak zwany centralny punkt Nowej Huty. Charakteryzuje się on przede wszystkim regularnym układem ulic i placów. Będąc tu warto również zobaczyć Łąki Nowohuckie, które są bardzo ciekawym obszarem przyrodniczym Krakowa. Występuje tu wiele niespotykanych zbiorowisk roślinnych. Przyjemnym zielonym obszarem, na którym również bardzo miło można spędzić czas jest teren Zalewu Nowohuckiego. Poza tym wiele osób nie wyobraża sobie zwiedzania Nowej Huty bez obejrzenia takich zabytków jak: Kopiec Wandy, Dworek Jana Matejki, Drewniany Kościół świętego Bartłomieja czy też Klasztor cystersów w Mogile.

Inne trasy rowerowe w Krakowie.

Kraków to miejsce, które posiada liczne ciekawe trasy rowerowe. Jeżeli interesują nas strome podjazdy i wąwozy to doskonałym kierunkiem dla nas może okazać się Lasek Wolski, jeżeli chcemy natomiast zobaczyć niezwykłe, malownicze krajobrazy warto wybrać się nad lazurowy zalew, czyli Zakrzówek.