Play Kraków stało się miejscem, w którym można zobaczyć pięć filmów, które zostały wybrane przez organizatorów 13. Festiwalu Mastercard OFF CAMERA. Ekranizacje te będzie można zobaczyć do 25 września br. Platforma ta to także źródło wielu interesujących wydarzeń, będących nie lada gratką dla miłośników kultury.  

Filmy Mastercard OFF CAMERA na Play Kraków

Filmy, które w tym roku wybrano na Festiwal Mastercard OFF CAMERA nawiązują fabułą do dzisiejszej rzeczywistości. Płynie z nich następujący wniosek, że z niezaplanowanych i często niechcianych przez nas wydarzeń może zrodzić się coś dobrego, co pozytywnie odmieni nasze życie. Zostały one udostępnione na platformie Play Kraków w sekcji „Co może przynieść nowy dzień”.

Jedną z prezentowanych ekranizacji są „Nędznicy”. To film, zbierający same laury w tym roku, między innymi na tegorocznym festiwalu w Cannes czy poprzez nominację do Oscara w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”. Reżyserem filmu jest francuz Ladja Ly, który w swym filmie odniósł się do XIX-wiecznej powieści Victora Hugo, przedstawiając ją we francuskich, współczesnych realiach. Kolejny film dostępny na platformie to „Moja mała Zoe” Julie Delpy, która nie tylko jest reżyserem i scenarzystą filmu, ale także występuje w roli głównej bohaterki. To niezwykle poruszająca opowieść o mocy miłości matki do dziecka. Godnym uwagi jest także film pt. „Korpoludki” z Demi Moore w roli głównej. To historia szefowej korporacji, która chce zaszczepić dawką energii swych pracowników. „Kłamstewko” to kolejna pozycja, dostępna na platformie Play Kraków. To film w reżyserii Lulu Wang, opowiadający o losach rodziny, w której wnuczka zataja informację o stanie zdrowia babci. „Co przyniesie jutro” to ostatni film udostępniony przez tegoroczny Festiwal Mastercard OFF CAMERA na playkrakow.com. Reżyserem jest William Nicholson. To opowieść o tym, że życie nie kończy się po rozstaniu, a wręcz przeciwnie, to, co najlepsze jeszcze przed nami. Każda z tych propozycji daje nadzieję, że to, czego do końca nie znamy może mieć zbawienny wpływ na nasze życie.

Play Kraków streamingiem dla Mastercard OFF CAMERA

Platforma Play Kraków

To miejska platforma, która jest jedyną w naszym kraju. Należy ona do miasta Kraków i dzięki temu można zobaczyć materiały należące do krakowskich instytucji kultury. To także miejsce do oglądania wydarzeń transmitowanych na żywo. To możliwość kontaktu z kulturą bez wychodzenia z domu, szczególnie tak ważne w czasach obecnej pandemii. To okazja do zobaczenia różnych festiwali, koncertów, spotkań oraz spektakli. To doskonałe źródło bogate w wartościowe i ważne dla miasta działania związane z rozrywką oraz edukacją kulturalną. To, co najważniejsze to wiele z nich będzie dostępnych bezpłatnie, dlatego, że posiadają w sobie walor edukacyjny.

Obecnie udostępnione materiały należą do serii „Partnerstwo dla muzyki 2.0”, „Gra w klasykę”, „Wianki – święto muzyki”, „Wyszukaj klasyka” oraz „Na wspólnej drodze. Kraków i Budapeszt w średniowieczu”.  22.09.2020 planowana jest transmisja na żywo „O Romanie Ingardenie rozmawiają: Stróżewski, Tarnowski, Zagajewski i Potocka”.