Zakup mieszkania to w każdym przypadku jedna z najważniejszych decyzji w życiu człowieka, niezbędne są wówczas niemałe nakłady finansowe. Gdy środki na zakup są już zapewnione, pojawia się pytanie, z jakiego rynku powinna pochodzić nieruchomość? Pierwotnego – od dewelopera, czy  może wtórnego? Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety, jednak w niniejszym artykule zostaną rozważone korzyści z zakupu mieszkania od dewelopera.

Mieszkania deweloperski w Krakowie - dlaczego warte je kupować?

Jakie zalety mają mieszkania od dewelopera?

Decyzja o zakupie mieszkania od dewelopera w Krakowie wiąże się z kilkoma zaletami, z którymi trudno się nie zgodzić. Coraz więcej rodzin decyduje się na taki krok, gdyż wiąże się ze znacznie większą decyzyjnością i lepszymi cenami. Dodatkowym walorem są lokalizacje w centrum, skąd mieszkańcy mają blisko wszystkich obiektów. Wybierając mieszkanie z rynku pierwotnego, warto zwrócić swoją uwagę wyłącznie na doświadczone i profesjonalne firmy – na przykład Budopol. Tylko firmy cieszące się zaufaniem i renomą mogą spełnić wszelkie oczekiwania nabywców względem nowego lokum. Inwestorzy, który wybierają mieszkania deweloperski doceniają zwłaszcza fakt, iż wnętrza mogą być urządzone na dowolnych warunkach. Takiej możliwości nie mają mieszkania pochodzące z rynku wtórnego, ewentualne zmiany mogą generować znacznie większe koszty. Czasami również niezbędne jest przeprowadzanie bardziej zaawansowanych prac remontowych. Natomiast mieszkania mieszkania kraków deweloperskie dają możliwość pomalowania ścian na dowolny kolor oraz zakup ewentualnych dodatków. Oferty z mieszkaniami deweloperskimi są ponadto dopasowane pod konkretne wymagania nabywców. Do wyboru pozostają nieruchomości o zróżnicowanym metrażu, rozkładzie poszczególnych pomieszczeń oraz odmiennych lokalizacjach.

Mieszkania deweloperskie – dlaczego warto w nie zainwestować?

Wybór mieszkań deweloperskich jest dobrym wyjściem dla rodzin z dziećmi, gdyż często można kupić nieruchomość z ogrodem, tarasem, w pobliżu terenów zielonych. Niekiedy w mieszkaniu znajduje się duży balkon, z którego doskonale widoczna jest panorama całego miasta. Mieszkania deweloperskie wznoszone przez firmę Budopol mają wysokie standardy, wszystkie oczekiwania – nawet te największe – zostaną z całą pewnością spełnione. Lokum z rynku pierwotnego łatwiej sfinansować, gdyż nakłada się na nie rezerwację. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego, istnieje ryzyko, iż podczas oczekiwania na decyzję kredytową, inny zainteresowany zdecyduje się na zakup i płatność gotówką, bez żadnej zwłoki. Poza tym, inwestycja w mieszkanie bezpośrednio od dewelopera może wiązać się z dodatkowymi korzyściami, na przykład gratisami. Mogą one przybierać postać korzystania z darmowego parkingu strzeżonego, czy elementami składającymi się na wyposażenie danego pomieszczenia. W takiej sytuacji nierzadko istnieje możliwość wynegocjowania bardziej korzystnej ceny. W kwestii opłat, istotne jest jeszcze uiszczanie podatków. Jeżeli mieszkanie pochodzi od dewelopera, nabywca jest zwolniony z obowiązku opłacania podatku od czynności cywilno-prawnych.