Kraków to miasto, które posiada jedną z najbardziej rozwiniętych gastronomii w Polsce. Służy ona zarówno turystom, studentom, jak i mieszkańcom. Część z restauracji czy bistr wyróżnia się niską ceną i wysokim poziomem jedzenia. Czasami dość trudno odnaleźć te wartościowe miejsca na mapie wśród gąszczu innych lokali. Poniżej prezentujemy miejsca w Krakowie, gdzie zjemy tanio oraz dobrze.

Kraków — gdzie zjeść tanio i dobrze?

 

Pierogi MR Vincent

Pierwszą lokalizacją w Krakowie gdzie można zjeść tanio i dobrze jest Pierogi MR Vincent. Lokal znajduje się na Kazimierzu, a jego specjalnością są, jak sama nazwa wskazuje pierogi. Pierogi te przygotowywane są ze świeżych składników i nie mają nic wspólnego z tymi mrożonymi. Do wyrobu pierogów wykorzystywane są najwyższej jakości produkty, a same pierogi są pieczołowicie przygotowanie. Wiele rodzajów oraz możliwość zjedzenia ich w przyjemnej atmosferze to gwarancja udanego obiadu. Średnie ceny w lokalu to 15 zł - 25 zł, przy czym możemy liczyć na solidną porcję pierogów w różnych wariantach z różnymi dodatkami. Oprócz pierogów znajdziemy w tym miejscu również piwo czy zupy, które uzupełnią nasz obiad.

 

Pizza loft

Kolejnym miejscem, gdzie zjemy dobrze i tanio jest Pizza loft. To jedna z najlepszych i najczęściej polecanych pizzerii w Krakowie. Pizze serwowane w tym miejscu posiadają dobrej jakości składniki. Karta menu jest szeroka, a oprócz pizzy napijemy się również w lokalu piwa. Średnie ceny oscylują granicach 10 zł - 30 zł, dzięki czemu uczta dla podniebienia nie będzie drenażem dla naszego portfela. Lokal na ul. Sandomierskiej otrzymał wiele wyróżnień oraz posiada wysokie noty w wielu rankingach. Jest też zlokalizowany niedaleko Wisły, dzięki czemu możemy udać się po sytym posiłku na spacer.

 

Jadłodajnia Wczoraj i Dziś

Jadłodajnia Wczoraj i Dziś to doskonały wybór dla osób, które uwielbiają prostą, polską kuchnię i chcą zjeść tanio oraz dobrze. Miejsce to serwuje typowe dania takie jak kotlety mielone czy schabowe z ziemniakami i surówkami — czyli tradycyjne domowe jedzenie. Marka obecna jest na rynku już od kilkudziesięciu lat i zlokalizowana jest obok placu Bohaterów Getta. Jedzenie jest smaczne, przygotowywane w dużych porcjach, a cały lokal ma elegancki wystrój niczym ze szkolnej stołówki. Zakres cen waha się w okolicach kilkunastu złotych.