Polacy bardzo często i chętnie organizują sobie rodzinne wyjazdy na weekendy. W Polsce można odwiedzić wiele miast, ale to do Krakowa kieruje się najwięcej turystów. Z pewnością tym, co przyciąga ludzi do stolicy Małopolski są liczne zabytki, które warto pokazać swoim dzieciom i bliskim.

Atrakcje w Krakowie

Zwiedzanie Krakowa może być atrakcją nie tylko dla członków najbliższej rodziny, ale również znajomych obcokrajowców. Warto wypełnić harmonogram po brzegi, tylko wówczas istnieje szansa, że turyści zdążą zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje. Od kwietnia do października oraz od listopada do marca w Krakowie trwają sezony na zwiedzanie muzeów. Zdecydowanie bardziej oblegane są miesiące letnie, gdyż godziny otwarcia są wówczas bardziej elastyczne. Ciekawym punktem na mapie w tym zakresie jest Muzeum Farmacji. Można zapoznać się w nim ze starym sprzętem używanym w dawnych laboratoriach oraz instrumentami farmaceutycznymi. Dla wielbicieli sztuki poleca się natomiast zwiedzenie Muzeum Witrażu, w którym przewodnik przybliży trudy tworzenia wyjątkowych dzieł sztuki.

Dlaczego warto odwiedzić Kraków?

Gdzie udać się na spacer w Krakowie?

Niezależnie od pory roku, w której wybieramy się do Krakowa warto wybrać się na spacer po mieście. Gdzie najlepiej udać się na wyprawę całą rodziną? Park im. Henryka Jordana jest wręcz niezbędnym punktem na mapie Krakowa, do którego trzeba się udać. Można w nim spotkać wielu miłośników aktywności na świeżym powietrzu oraz młodzież jeżdżącą na deskorolkach. W celu odpoczynku można usiąść nad brzegiem jeziora i obserwować spływ kajakowy. Myśląc o połączeniu spaceru z zakupem pamiątek należy wybrać się do największej hali targowej w Krakowie – Sukiennic. Zlokalizowana jest w centrum Krakowa, dlatego dostęp do niej jest bardzo łatwy. Będąc w Krakowie nie można zrezygnować ze zwiedzania Wawelu – dawnego miejsca koronacji królów. Chcąc natomiast uwiecznić panoramę Rynku Głównego wystarczy wejść na jedną z dwóch wież Kościoła Mariackiego. Różnią się między sobą wysokościami, ale widoki z obu są przepiękne i zapierają dech w piersiach.