Ostatnie prognozy ekspertów Onex Group ukazały, że szkolenia online będą cieszyły się ogromnym zainteresowaniem w porównaniu z tymi organizowanymi w sposób tradycyjny.

Prognozy Onex Group

Mimo, iż ponad 70% firm nadal decyduje się na organizowanie szkoleń stacjonarnych to nadal rośnie liczba przedsiębiorstw, decydujących się na przeprowadzanie szkoleń w sposób elektroniczny. To prognoza wystawiona przez Onex Group, którzy wystawili taki wniosek na podstawie badań uzyskanych przez ABC Rynek oraz Opinia. Współcześnie prawie co szósty właściciel firmy decyduje się na organizację szkoleń online. Onex Group twierdzi, że tego typu szkolenia mają ogromny potencjał. Wniosek ten głównie oparto na podstawie opinii pracowników. Ich zdaniem szkolenia online mają dużą ilość pozytywnych aspektów, jednym z nich jest możliwość uczenia się w dowolnie wybranej przez nich chwili oraz to, że nie wymagają one zmiany lokalizacji. Zaletą tych kursów, zdaniem osób zatrudnionych jest to, że po szkoleniu, uczestnicy mają możliwość dostępu do materiałów i treści udostępnianych na kursie. Przydatne jest także to dla kursantów, że mają możliwość dostosować własne tempo nauki do własnych potrzeb.

Wzrost popularności szkoleń online

Szacunki Docebo

Wedle predykcji Docebo światowy rynek szkoleń online stale rośnie. Największy wzrost odnotowano w Europie Wschodniej, gdzie zaobserwowano wzrost o prawie 17%. W Polsce szkolenia online są wykorzystywane do przekazywania praktycznych umiejętności. Fakt ten sprawia, że są najchętniej przeprowadzane w obszarach marketingowych, zarządzania, księgowości oraz korzystania z programów i aplikacji Microsoft. Uczestnicy wspomnianych szkoleń jednogłośnie twierdzą, że są one skuteczną formą nauki. Rzadziej rodzaj ten był wykorzystany do  przekazywania umiejętności miękkich. Platformy e-learningowe zdaniem Jakuba Hrycika, przedstawiciela Onex Group, są idealne do przekazywania praktycznych umiejętności lub ich udoskonalenia. Główną zaletą tej formy są niskie koszty przeprowadzenia oraz możliwość dostępu dla nieograniczonej liczby osób.