W Krakowie oprócz wielu godnych obejrzenia, historycznych atrakcji dla turystów odnajdziemy również całe mnóstwo nowoczesnych atrakcji dla dzieci. W mieście tym znajduje się wiele miejsc, które idealnie nadają się na rodzinny wypoczynek.

Gdzie warto zabrać dzieci w Krakowie?

Będąc w Krakowie z całą pewnością warto pokazać dzieciom takie zabytki jak: Rynek Główny, Sukiennice, Zamek Królewski na Wawelu czy Smoczą Jamę. Każde dziecko ucieszy się także z wizyty w Centrum Nauki i Zabaw Klockoland. Na najmłodszych czeka tu, bowiem masa atrakcji. Interaktywne budowle wykonane z klocków LEGO prezentują się naprawdę niezwykle. W terminie od kwietnia do października warto także zabrać dzieci do parku edukacyjnego na powietrzu o nazwie Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, który jest częścią Muzeum Inżynierii Miejskiej. Godnym zobaczenia miejscem jest również Park Edukacyjny Wioski Świata. Dzieci będą mogły zobaczyć tu między innymi: indiańskie tipi, arktyczne igloo czy też ghańską wioskę i bambusowy dom na palach.

Jakie atrakcje czekają na dzieci w Krakowie?

Co jeszcze warto pokazać maluchom będąc w Krakowie?

Dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi, które przyjeżdżają do Krakowa cieszy się tutejsze ZOO. Jak powszechnie wiadomo dzieci kochają zwierzęta, a w krakowskim ZOO mogą zobaczyć ich naprawdę wiele. Znajduje się tu, bowiem blisko 1400 zwierząt z aż 270 gatunków. Do miejsc, które zrobią wrażenie na niejednym dziecku możemy zaliczyć także: Aquapark Kraków, czyli największy Wodny Park w Polsce, wielki i kolorowy MEGApark Park Trampolin Kraków – GOjump czy też Muzeum Lotnictwa Polskiego z licznymi eksponatami śmigłowców, helikopterów, motoszybowców i innych interesujących samolotów. Dzieci warto zabrać także do Żywego Muzeum Obwarzanka, w którym można samemu spróbować przygotować ten znany krakowski przysmak. Aby przybliżyć maluchom historie naszego kraju dobrze jest również udać się z nimi do Muzeum Figur Woskowych -Polonia Wax Museum, w którym znajduje się wiele tematycznych pokoi z figurami osób, które przyczyniły się do zmian w Polsce.