Podziemia rynku w Krakowie to jeden z ciekawych pomysłów na zwiedzanie miasta oraz jedna z bardziej interesujących lokalizacji — szczególnie dla osób lubiących historię. Wiele osób jednak nie wie, jak duże są to podziemia, jakie opcje zwiedzania istnieją oraz finalnie ile czasu zajmuje ich zwiedzenie. Poniżej odpowiemy na te wszystkie kwestie i pomagamy zarezerwować odpowiednią ilość czasu na zwiedzanie podziemi rynku w Krakowie.

Podziemia rynku w Krakowie — ile trwa zwiedzanie?

 

Trasa A i B

Wystawa w podziemiach Krakowa pod rynkiem ukazującą Kraków w przeszłości dzieli się na 3 typy tras. Dwiema najmniejszym — różniącymi się od siebie pewnymi szczegółami są trasy A i B. Podstawowa wersja A to trasa podstawowa obejmująca jedynie samą wystawę. Zwiedzić powinniśmy ją, podróżując przeciętnym tempem w ciągu 45 minut. Trasa B wzbogacona jest o dokumentalistykę, na której poświęcić trzeba dodatkowe 15 minut, a cała trasa zajmuje około godziny. Zwiedzając wystawę dokładniej, możemy spędzić we wnętrzu nieco dłużej. Planując zatem zwiedzanie Krakowskich podziemi, warto zarezerwować na to powyżej godziny w wariancie A i B.

Trasa C

Ostatnim — najbardziej rozbudowanym wariantem, który zawiera w sobie wszystkie ekspozycje, jest wariant C. Wybierając tę opcję, zwiedzimy również wystawy czasowe oraz ekspozycję “Wielka Waga”. Na zwiedzanie wystawy będziemy musieli poświęcić ok. 2h godzin. Również i w tym wariancie, ogólny czas zwiedzania będzie zależny od naszego zaangażowania, szybkości przemierzania muzeum czy ilości osób, jakie będą obecne w danym czasie w podziemiach. Warto zatem zarezerwować nieco więcej czasu niż 2h, aby dokładnie zapoznać się z tą niezwykle interesującą ekspozycją.

Porada: Element dłuższego zwiedzania należy wziąć szczególnie pod uwagę, jeśli wystawę zwiedzamy z dziećmi. Jest ona na tyle atrakcyjna, że dzieci z pewnością będą zaglądały kilkukrotnie w każde zakamarki. Może to przedłużyć nasze zwiedzanie i pobyt w muzeum. Należy też zwrócić uwagę na kupno biletu i kolejki, jakie czasami tworzą się przed punktem biletowym. Powyższe czasy to czasy zwiedzania jedynie ekspozycji i nie uwzględniają oczekiwania na zakup biletu. Dobrym ruchem jest zakup biletu przez internet i wejście do muzeum bez czekania.