W dzisiejszych czasach, posiadając stronę czy sklep internetowy czy zajmując się prowadzeniem tego typu witryn nieodłącznym elementem jest praca nad zwiększeniem ruchliwości na stronie oraz pojawieniem się nowych użytkowników. Mówi się, że pozycjonowanie jest najefektywniejszym rozwiązaniem, które sprawi, że strona, którą się prowadzi lub posiada znajduje się w pierwszych wynikach wyszukiwania w wyszukiwarce. Obecnie wiele firm profesjonalnie zajmuje się tego typu usługami, z których warto skorzystać. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. pozycjonowanie Kraków i pojawią się najbardziej odpowiadające tej frazie wyniki wyszukiwania.

Pozycjonowanie Kraków tylko z pierwszych stron wyników

Najbardziej pożądane pozycje w wyszukiwarce to te, które zajmują wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania. Najczęściej wpisując np. pozycjonowanie Kraków przegląda się tylko i wyłącznie wyniki, znajdujące się na pierwszej stronie Google. Zdarza się, że ktoś spojrzy na drugą stronę, jednak jest to o wiele rzadsze zjawisko. W przypadku dalszych stron to zwykle nie są one przeglądane. To pokazuje jak ważne jest to, by dana firma czy usługa znalazła się jak najwyżej w wynikach wyszukiwarki. Warto pogłębić wiedzę na temat: Pozycjonowanie – jak zacząć?, by móc cieszyć się dużą ruchliwością na stronie i nowymi użytkownikami.

Pozycjonowanie - jak zacząć?

Zacznij od Google Search Console

Odpowiadając na pytanie – Pozycjonowanie – jak zacząć? – warto dokonać weryfikacji swojego serwisu w narzędziach Google dedykowanych Webmasterom. Narzędzie Search Console jest źródłem różnych funkcjonalności oraz danych dotyczących posiadanej strony internetowej. Gdy weryfikacja przebiegnie pomyślnie należy poświęcić czas na odczytywanie pojawiających się powiadomień, które związane są często z niezbędną konfiguracją systemu oraz występujących ulepszeń np. umożliwiających sprawne przeglądanie strony na urządzeniach mobilnych.

Dużym atutem Search Console jest to, że posiada funkcję renderowania strony, która pozwala skontrolować to, czy dla Googlebot jest widoczna własna strona internetowa. Infomuje także w sytuacji, w której robot Google nie posiada dostępu do różnych zasobów.

Kolejny krok to Google Analytics

Pozycjonowanie – jak zacząć? Z pewnością od Google Analytics. Dzięki temu można uzyskać informację dotyczące użytkowników, którzy pojawiają się na własnej stronie, nawet w obecnym czasie. Ciekawe informacje znajdują się także w zakładce „Pozyskiwanie”, która posiada dane dotyczące kanałów najbardziej efektywnych, pod kątem ruchliwości na stronie.

Zwróć uwagę na tytuł oraz opis witryny

Ogromną rolę w pozycjonowaniu odgrywa tytuł i opis strony, ponieważ one są widoczne podczas wyświetlania wyników wyszukiwania. Często to właśnie one decydują o tym, czy dana osoba zostanie zachęcona do wejścia na stronę czy też nie. Nadając je trzeba mieć świadomość, by były one przemyślane i same już z siebie zapraszały do odwiedzin posiadanej witryny. Dodatkowo muszą być one kompatybilne z tym, co znajduje się na stronie, tzn. treść prezentowana na stronie musi być zgodną z tą w opisie i tytule. Można w nich zawrzeć najbardziej istotne słowa kluczowe, które odgrywają najważniejszą rolę.

Partnerem materiału jest DevaGroup. Szukasz pozycjonowanie Kraków wybierz lata doświadczeń!