Kraków to miasto, które bardzo chętnie odwiedzamy. Bardzo często zdarza się też, że wycieczka musi być jedynie jednodniowa i nie mamy czasu na dłuższą wizytę. W takiej sytuacji warto ułożyć plan wycieczki pod odpowiednim kątem, aby w ciągu jednego dnia zwiedzić wiele miejsc oraz jak najlepiej poznać Kraków. Poniżej podpowiadamy jak ułożyć odpowiednio wycieczkę po Krakowie, jeśli do dyspozycji mamy jedynie jeden dzień.

Kraków w jeden dzień - Czyli jak odpowiednio ułożyć wycieczkę po Krakowie

 

Trasa z punktu A do punktu B

Jeśli chcemy zwiedzić Kraków w jeden dzień, warto zaplanować wycieczkę z punktu A do punktu B. Na trasie powinno znajdować się jak najwięcej zabytków Krakowa oraz rzeczy, które chcemy zobaczyć. Dzięki temu nie będziemy tracili czasu na wracanie się czy kluczenie. Taka organizacja wycieczki, choć nie pozwoli zobaczyć wszystkiego, pozwoli zobaczyć maksymalnie dużo zabytków i miejsc przy jednym dniu pobytu w Krakowie. Warto też wyznaczyć orientacyjne godziny przy każdym punkcie na trasie wycieczki np. z Dworca PKP do dworca PKS i godzinę, o której musimy opuścić dane miejsce. Dzięki temu dotrzemy do końca wycieczki bez opóźnień i będziemy mogli kontrolować nasze tempo zwiedzania.

 

Trasa koniecznie przez Krakowski Rynek

Jeśli ustalimy już, skąd zaczniemy naszą wycieczką oraz dokąd będziemy zmierzali, koniecznie powinniśmy umieścić na trasie Stare Miasto i Rynek Krakowski z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest sam fakt przechadzania się urokliwymi uliczkami Krakowa w drodze do celu, które są jedyne i niepowtarzalne. Na samym rynku zaś znajdziemy wiele zabytków i rzeczy wartych zwiedzenia. Znajdują się tam Sukiennice, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki czy podziemne muzeum, gdzie możemy zobaczyć ruiny średniowiecznego Krakowa.

 

Co warto zwiedzić jeszcze w Krakowie?

W Krakowie oprócz ścisłego rynku warto zwiedzić jeszcze wiele innych miejsc. Z pewnością będzie to Wawel, bulwary Wiślane, Skarbiec Koronny, Smocza Jama czy Barbakan. Kraków posiada też wiele muzeów np. Lotnictwa Polskiego czy lokacje przeznaczone stricte dla dzieci.

 

Porada: Jeśli nasza wycieczka niespodziewanie przedłuży się i będziemy musieli zostać na noc w Krakowie, zdecydowanie warto wybrać nocleg w jednym hoteli lub hostelu zlokalizowanym na Starym Mieście. Jedyny w swoim rodzaju klimat miejsca z pewnością będzie dodatkową atrakcją.