Kraków to miasto, w którym znajdziemy liczne bary i puby, gdzie napić możemy się piwa. Niektóre jednak z nich posiadają jedyną w swoim rodzaju atmosferę, serwis czy ciekawe rodzaje piwa, a wizyta w nich to coś więcej niż możliwość zrelaksowania się po pracy. Gdzie zatem warto wybrać się na piwo w Krakowie? Poniżej prezentujemy kilka ciekawych i wartych uwagi miejsc.

Gdzie na piwo w Krakowie?

 

House of Beer

Pierwszym miejscem, gdzie warto wybrać się na piwo w Krakowie, jest House of Beer. To lokal, który znajduje się w jednej z uliczek odchodzący z rynku Głównego. To, co znajdziemy w tym miejscu to z pewnością bardzo duża gama różnorodnych piw. Dodatkowo do dyspozycji otrzymamy wiele dań, które możemy zamówić do naszego trunku. Do dyspozycji otrzymamy piwa zarówno lane, jak i butelkowe różnego rodzaju. Wystrój łączy w sobie drewniane elementy wplecione w starodawną kamienicę. Jeśli chcemy napić się dobrego piwa i zjeść kolację, jest to idealne miejsce na to. Zakres cen to ok. 30 zł - 100 zł.

 

Dobry Kumpel Pub

Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem, gdzie możemy udać się na piwo w Krakowie, jest Dobry Kumpel Pub. To lokal, który zlokalizowany jest na ulicy Floriańskiej. Posiada bardzo duży wybór piw m.in. belgijskich czy niemieckich. Oprócz różnych rodzajów piwa, znajdziemy także w tym pubie liczne alkohole. Pub znajduje się w starodawnej kamienicznej piwnicy. Wypicie piwa w pomieszczeniu z sufitem w czerwonej cegle nabiera zatem dodatkowego charakteru. W pubie gra również muzyka oraz panuje iście angielska atmosfera.

 

Omerta Pub

Omerta Pub to pub z piwem zlokalizowany na Kazimierzu. Idealnie nadaje się do spędzenia wieczoru w gronie znajomych. Posiada wygodne stoliki czy sofę. Ponadto oferuję bardzo duży wybór piw — szczególnie tych kraftowych. Pub jest niezwykle popularny, a w weekendy trudno dostać się do niego. Niezmienna to jednak faktu, że warto go odwiedzić. Piwa rzemieślnicze lane czy różne rodzaje piw takie jak kremowe, ciemne, kawowe czy o nutach cytrusowych z pewnością przypadną do gustu też smakoszom, a ich jakość jest bardzo wysoka.