Kraków jest jednym z tych miast, w którym nie sposób się nudzić. Większość turystów przyjeżdża tutaj głównie po to, aby zobaczyć piękną architekturę miasta, unikatowe zabytki, ale również skorzystać z oferty kulturalnej Krakowa. Oferta ta jest bardzo bogata i przede wszystkim różnorodna.

 

Ciekawe miejsca kulturalne w Krakowie

 

Na pierwszym miejscu, godnym polecenia, gdzie często organizowane są interesujące imprezy, jest Filharmonia Krakowska im. K. Szymanowskiego. W repertuarze filharmonii znajdziemy koncerty symfoniczne, kameralne oraz recitale organowe i mistrzowskie. Jest świetnym miejscem na mapie Krakowa, gdzie możemy poczuć klimat tego niezwykłego miasta. Na mapie miasta mamy również Operę Krakowską. Jest bardzo interesującym miejscem pod względem kultury muzycznej. To właśnie tutaj możemy spotkać się z utworami wybitnych, polskich kompozytorów, ale w repertuarze znajdziemy również przedstawienia baletowe. Warto wspomnieć też o możliwości spotkania się z twórcami w czasie sezonu. Warte uwagi są też imprezy kulturalne w Nowohuckim Centrum Kultury. W repertuarze z pewnością  znajdziemy dla siebie odpowiedni koncert czy spektakl. Często prowadzą różnorodne i ciekawe festiwale. Często są warsztaty i wykłady. Co jakiś czas możemy wziąć udział w cyklicznych warsztatach poświęconych danemu tematowi. Nowohuckie Centrum Kultury odróżnia się od innych miejsc bardzo bogatą ofertą programową. Każdy rocznik znajdzie w nim coś dla siebie. Oferta przeznaczona jest dla osób w każdym wieku, od przedszkola do seniora, co czyni ją wyjątkowa na tle innych miejsc kulturalnych.

 

Najpopularniejsze miejsca koncertowe w Krakowie

 

Co jeszcze znajdziemy na mapie?

 

Jeżeli lubisz brać udział w organizowanych stałych zajęciach, to z całą pewnością przypadnie ci do gustu oferta Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Oprócz zajęć stałych organizowane są imprezy cykliczne oraz okolicznościowe. Atutem tego centrum niezaprzeczalnie jest sąsiedztwo Parku Kościuszki. W Krakowie mamy też kilka miejsc, które zajmują się tylko tematyką koncertową. Takim miejscem na mapie Krakowa jest Klub Studio. Uznawany jest za świetne miejsce na organizowane właśnie koncertów, głównie ze względów na swoje akustyczne walory, jest bardzo przyjazne widzom. Jest jednym z pierwszych miejsc idealnych do organizacji koncertów. Zapewne większość z nas zna Tauron Arenę. To w tym miejscu mają miejsce najbardziej widowiskowe i zarazem największe koncerty popularnych gwiazd międzynarodowych. Ciekawym miejscem, w którym często są organizowane ciekawe eventy to Centrum Kongresowe ICE Kraków. Wszystkie te miejsca są bardzo ciekawe pod względem repertuaru dostępnego dla  mieszkańców i turystów. Dobrze wiemy, jak wielu ich przyjeżdża z innych miast, a nawet innych krajów, aby móc posłuchać swojej ulubionej gwiazdy estrady. Będąc koneserem muzyki, bądź spektakli baletowych, wiele osób poszukuje odpowiednich dla siebie ofert kulturalnych. Kraków pod tym względem, wyczerpuje maksymalnie swoje możliwości. Jest świetnym organizatorem jak i opiekunek osób chcących zaznać kulturalnego smaku tego cudownego miasta. Na Karnet Kraków znajdziesz dużo informacji o nowych wydarzeniach w Krakowie.