Zwiedzenie całego Krakowa podczas kilkudniowego pobytu jest wręcz niemożliwe, jednak można dobrze zaplanować każdą wycieczkę. Jeżeli nie jest się fanem pieszych wędrówek, można skorzystać z różnych środków transportu. Najlepszym będzie taki, który daje możliwość przejazdu po różnych dzielnicach Krakowa.

Wynajem transportu do zwiedzania Krakowa

Co powinno się zwiedzić w Krakowie?

Wybierając podróż samochodem, warto zapoznać się z cennikami oferowanymi przez różnych przewoźników. Zaczynają się one od 150 złotych, w zależności od długości trasy i liczby zwiedzanych dzielnic. Opłaty ponosi się zazwyczaj za dorosłych turystów – dzieci często mają darmowe przejazdy. Wybierając ofertę należy dowiedzieć się, czy na trasie zwiedzania uwzględniono najciekawsze zabytki – Wawel, Rynek Główny, dzielnicę Kazimierz oraz dawną fabrykę Oskara Schindlera. Te miejsca są najciekawsze – bez żadnych wątpliwości dostarczą niezapomnianych wrażeń. W niektórych środkach transportu istnieje nawet możliwość skorzystania z opcji odsłuchania audioprzewodników dostępnych w kilkunastu językach. Dobrą i przydatną opcją jest możliwość zatrzymania się i dokładniejszego sfotografowania najciekawszych miejsc.

Najważniejsze atrakcje w stolicy Małopolski

Kraków jest nastawiony na świadczenie usług turystom z różnych stron świata. To piękne miasto jest chętnie odwiedzane o każdej porze roku. Chcąc oszczędzić czas, zamiast na spacer można wybrać się na przejażdżkę śladem najciekawszych zabytków pięknego Krakowa. Na zwiedzenie poszczególnych dzielnic trzeba liczyć mniej więcej 30 minut, wyjątkiem jest Fabryka Schindlera. W tym przypadku jest to czas blisko dwugodzinny – wlicza się w to wizytę w muzeum. Każdy przewoźnik z pewnością ma ustanowiony cennik, w którym kwestiami kluczowymi jest na przykład liczba osób, ich wiek oraz liczba dzielnic, które chce się zwiedzić. Zaletą wynajmu środka transportu w celu lepszego poznania miasta jest między innymi oszczędność czasu. Jeżeli Kraków odwiedza się z przyjaciółmi i rodziną można również oszczędzić pieniądze – grupowe zwiedzanie, na przykład samochodem jest o wiele tańsze, niż w pojedynkę.