Ortopeda leczy schorzenia związane z układem ruchu. Koncentruje się więc na więzadłach, kościach, stawach, mięśniach i nerwach. Jeśli zauważyłeś u siebie niepokojące dolegliwości narządów ruchu, koniecznie wybierz się do specjalisty. Przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad i badanie fizykalne. Oprócz tego może zlecić dodatkowe, specjalistyczne badania, takie jak RTG, USG, rezonans magnetyczny, czy tomografię komputerową. Sprawdź, jak znaleźć dobrego ortopedę.

Specjalizacja ortopedyczna

Szukając ortopedy, sprawdź, w czym dokładnie się specjalizuje. Niektórzy lekarze zajmują się kontuzjami u sportowców, inni leczą zmiany pourazowe. Jeśli chcesz umówić się z dzieckiem do ortopedy, zobacz, czy konkretny specjalista przyjmuje również małych pacjentów. Przy okazji zapytaj o dyplomy, certyfikaty i doświadczenia. W ten sposób możesz sprawdzić, czy lekarz systematycznie poszerza i aktualizuje swoją wiedzę.

Lekarz z polecenia

Warto zapytać rodzinę, przyjaciół, sąsiadów i znajomych, czy znają jakiegoś dobrego ortopedę. Dzięki temu łatwiej znajdziesz profesjonalny gabinet. Jeśli najbliżsi są zadowoleni z usług danego specjalisty, istnieje duże szansa, że postawi właściwą diagnozę i wdroży odpowiednie leczenie również w naszym przypadku. 

Ortopedia w Kraków Nowa Huta - gdzie znaleźć wsparcie specjalisty? 

Popularny portal dla pacjentów

Ortopedów przyjmujących w Nowej Hucie, znajdziesz m.in. na portalu ZnanyLekarz.pl. Możesz tutaj skorzystać z różnych filtrów wyszukiwania, takich jak możliwość konsultacji online, usługi, choroby, ubezpieczenie, metody płatności. Jeśli szukasz specjalistów przyjmujących małych pacjentów, zaznacz odpowiednią opcję. Możesz umówić się na konsultacje na przykład u dr n.med Bartłomieja Dobosza, lek. Piotra Morawieckiego, dr n. med. Pawła Skowronka, czy lek. Iwony Walczyk-Czapli.

W serwisie ZnanyLekarz.pl znajdziesz nie tylko informacje na temat różnych specjalistów, ale również ocenę i komentarze. Możesz przeczytać, jakie usługi oferują poszczególni lekarze oraz gdzie i w jakich godzinach przyjmują. Najczęściej możesz też umówić się na wizytę przez Internet. Warto więc skorzystać z takiego rozwiązania.

Jeśli szukasz dobrego ortopedy, zwróć uwagę na Specjalistyczny Gabinet Ortopedyczno-Usługowy w Krakowie przy ul. Macieja Słomczyńskiego 14/9. Przyjmuje w nim specjalista ortopedii i traumatologii, dr n. med. Bartłomiej Dobosz. Podchodzi kompleksowo do problemów narządów ruchu. Doświadczony ortopeda Nowa Huta leczy zespoły przeciążeniowe i urazy występujące u sportowców oraz konsultuje dzieci i dorosłych. Konsultacje specjalistyczne obejmują badania kliniczne pacjenta, USG narządu ruchu oraz analizę wyników badań RTG, TK i MRI.

Ortopedia w Kraków Nowa Huta - gdzie znaleźć wsparcie specjalisty? 

O co warto zapytać lekarza ortopedę przed zabiegiem?

Bez względu, czy masz problem ze świeżym urazem, czy zestarzałą kontuzją, pamiętaj, że najczęściej istnieje kilka opcji leczenia. Warto więc zadać lekarzowi ortopedzie kilka pytań, zanim zdecydujesz się na konkretną metodę leczenia. Możesz więc zapytać:

  • Dlaczego dana opcja leczenia jest najlepsza?
  • Jakie ma doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów?
  • Czy należy do stowarzyszenia ortopedycznego?
  • Jakie przewiduje rezultaty leczenia?
  • Jakie są zagrożenia związane z tą metodą?
  • Jaki typ znieczulenia przewiduje?
  • Jak masz się przygotować do zabiegu?
  • Czy będziesz potrzebować rehabilitacji po zabiegu?

Jeśli lekarz unika odpowiedzi na pytania, poszukaj lepiej innego specjalisty.