Pierwszy taniec powinien być wyjątkową chwilą dla Państwa Młodych. To romantyczny, emocjonalny i wzruszający moment. To normalne, jeśli jesteście zdenerwowani. Jeśli jednak odpowiednio się do niego przygotujcie, będziecie się mniej stresować.

Pierwszy taniec- czy to jest konieczne?

Jak w przypadku każdego aspektu ślubu, oprócz oficjalnej ceremonii, pierwszy taniec nie jest obowiązkowy. Nie warto jednak z niego zrezygnować. Nie chodzi tylko o gości, którzy czekają na tę wyjątkową chwilę. Pamiętajcie, że być może jest to jedna z niewielu chwil w tym wyjątkowym dniu, kiedy skoncentrujecie się tylko na sobie. 

Jeśli chcecie wykonać pierwszy taniec, ale nie czujecie się komfortowo, po prostu się przytulcie i spokojnie kołyszcie się w takt ulubionej melodii. Wystarczy, że później DJ lub zespół zachęci inne pary do przyłączenia się po kilku minutach.

Czy warto zapisać się na lekcje tańca?

Taniec towarzyski cieszy się coraz większą popularnością. Dlatego wiele par decyduje się na lekcje tańca przed ślubem. Jeśli podoba Wam się ten pomysł, wybierzcie szkołę, która specjalizuje się w kursach przedślubnych. Najczęściej organizuje zajęcia indywidualne oraz grupowe. Zastanówcie się, które rozwiązanie bardziej się Wam podoba.

Jeśli nie czujecie się komfortowo podczas prywatnych zajęć jeden na jednego lub nie macie budżetu, wybierzcie lekcje grupowe. Jeżeli chcecie zatańczyć do konkretnego utworu, profesjonalny instruktor przedstawi Ci swoje pomysły. Nauczy Was choreografii. Może zasugerować kroki, które naturalnie pasują do tempa i stylu piosenki.

5 praktycznych porad na temat pierwszego tańca

Wybierzcie utwór do tańca

Niezależnie od tego, czy macie swoją ulubioną piosenkę, czy nie, zastanówcie się, czy melodia nadaje się do tańca, a tekst pasuje na ślub. Dobry utwór powinna mieć mocny rytm. Nie może być zbyt szybki, ani zbyt wolny. Idealnie, jeśli trwa 2-3 minuty. Na koniec upewnij się, że Wasz zespół lub DJ odtworzy wersję piosenki, do której ćwiczycie. Wszelkie zmiany tempa lub kompozycji mogą wpłynąć na Wasz taniec, szczególnie wtedy, gdy macie przygotowaną choreografię.

Jednak bez względu na to, jaką piosenkę ślubną wybierzecie, zatańczcie całą. Absolutnie jej nie skracajcie. Te wyjątkowe chwile są przeznaczone dla was dwojga. Możecie cieszyć się swoją bliskością jako mąż i żona. 

Idealna chwila na pierwszy taniec

Zatańczcie jeszcze przed obiadem. Wtedy uwaga wszystkich gości będzie skierowana na Was, a nie na talerz! Macie pewność, że nic Was nie rozproszy. To wyjątkowa chwila, którą zapamiętacie na zawsze.

5 praktycznych porad na temat pierwszego tańca

Bawcie się dobrze!

Naprawdę wszystko sprowadza się do tej prostej zasady: Nie zastanawiajcie się i nie starajcie się za bardzo. Po prostu zrelaksujcie się i bawcie się dobrze. Jeśli pomysł pierwszego tańca do choreografii przygotowanej przez instruktora bardzo Was stresuje, lepiej z tego zrezygnujcie. Z drugiej jednak strony, jeżeli nie możecie się doczekać, by pochwalić się swoimi umiejętnościami tanecznymi, idźcie na całość.

Nie martwcie się o szczegóły. Jeśli będziecie się świetnie bawić na parkiecie, wprowadzicie wyjątkowy klimat i dobrą atmosferę. Kiedy para młody tańczy, inni goście chętnie się przyłączą. 

Partnerem materiału jest Szkoła Dance Floor - najpięknieszy taniec w Krakowie