Istnieją dziesiątki aplikacji do rysowania. Dzięki nim możesz doskonalić swoje umiejętności artystyczne. Zobacz, które aplikacje cieszą się największą popularnością.

Procreate

To ekskluzywna aplikacja na iPada. Została stworzona z myślą o profesjonalistach. Działa bezbłędnie z Apple Pencil. Ma dyskretny interfejs i łatwy w użyciu próbnik kolorów, a także ponad 136 pędzli.

Kilka ekskluzywnych funkcji obejmuje pędzle o podwójnej teksturze i niezwykle rensposywne narzędzia do rozmazywania. Gotowe dzieło możesz wyeksportować w formacie PDF, JPG, TIFF i PNG. 

7 najlepszych aplikacji do rysowania

Adobe Illustrator Draw

To wielokrotnie nagradzana aplikacja do rysowania dla systemu Android firmy Adobe. Oferuje różnorodne funkcje i szeroką gamę niezbędnych narzędzi. Ta aplikacja do rysowania proponuje kilka rodzajów pędzla z możliwością dostosowania, pięć różnych końcówek pióra, wiele obrazów i warstw do rysowania, przyciski cofania/powtarzania itp.

Gotową pracę możesz opublikować swoją pracę w mediach społecznościowych i poprosić o opinie innych użytkowników aplikacji. Aplikacja pozwala również importować projekty z Adobe Capture CC lub eksportować rysunki do Illustratora CC na pulpicie.

Clipp Studio Paint na iPhone’a

To cyfrowa aplikacja do malowania i rysowania. Dostępna jest zarówno na komputerach stacjonarnych, iPada, jak i na iPhone’a. Oferuje różne funkcje. Zapewnia integrację z chmurą na różnych urządzeniach Apple.

ArtFlow

To jedna z bardziej szczegółowych aplikacji do rysowania. Proponuje niesamowitą liczbę pędzli. Możesz użyć jednego z 70 pędzli. Dostępne są również narzędzia do rozmazywania. Zawiera też warstwy i obejmuje ich mieszanie. Możesz później eksportować prace do formatu JPG, PNG, a nawet PSD i zaimportować do Photoshopa. 

Jest to solidna, wszechstronna opcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Możesz ją wypróbować za darmo.

iColorama S

Ta aplikacja do edycji i malowania zdjęć oferuje szeroką gamę pędzli i ponad 300 efektów, od prostych dostosowań obrazu po skomplikowane transformacje.

Ma wyrafinowany interfejs. Proponuje ciekawe tekstury, wstępne ustawienia malowania i narzędzia, takie jak historia, maski, tekst i zniekształcenia. 

ArtRage

To doskonałe oprogramowanie do malowania i rysowania. Możesz go używać nie tylko na komputerze z systemem Windows albo Mac, ale również na tabletach z Androidem i urządzeniach z systemem iOS. Aplikacja zawiera szereg narzędzi, które pomogą stworzyć cyfrowy rysunek lub obraz.

ArtRage oferuje również możliwość wykreowania niestandardowych pędzli oraz potężnych narzędzi do ustawiania perspektyw.

dotpict

To jedna z bardziej unikalnych aplikacji do rysowania. Pozwala tworzyć grafiki pikselowe. Oferuje siatkę i możesz powiększać i przemieszczać się, by tworzyć małe sceny lub postacie, wypełniając pola pikseli. Następnie możesz ją pomniejszyć, by ocenić swoje dzieło. 

Aplikacja zawiera również opcję automatycznego zapisywania, cofania i ponawiania. Proponuje możliwość eksportowania pracy. Jeśli lubisz grafiki pikselowe, zwróć uwagę na dotpict.

7 najlepszych aplikacji do rysowania

Ibis Paint

To aplikacja do malowania z wieloma ciekawymi funkcjami. Ma ponad 140 różnych pędzli. Ponadto możesz nagrywać swoje rysunki. Ibis Paint obsługuje różne funkcje. Oferuje nawet funkcje dla określonych rodzajów rysunków, takich jak manga.