Czy kiedykolwiek myślałaś o zapisaniu się na zajęcia z burleski? Może masz przyjaciółkę, która już się jej uczy? A może słyszałaś o niej w telewizji lub Internecie? Bez względu na to, dlaczego zainteresowała Cię burleska, istnieje wiele powodów, dla których warto jej spróbować.

Czym jest burleska?

Wiele osób uważa, że burleska to to samo, co striptiz. To absolutnie nieprawda. Chociaż burleska jest zarówno prowokująca, jak i zmysłowa, chodzi też o przygotowanie choreograficznego spektaklu teatralnego.

To słowo pochodzi od włoskiego “burla”, co oznacza żart lub komedię. Tancerze burleski chcą wywołać uśmiech na twarzy widzów. Na ogół robią to, prezentując komediowy seksowny albo parodialny styl. 

Najlepszym sposobem na to, aby dowiedzieć się, na czym dokładnie polega ten taniec, jest obejrzenie go lub zapisanie się na zajęcia! Zobacz, jakie korzyści ma do zaoferowania.

Kilka powodów, dla których warto spróbować burleski 

Szansa na nowe doświadczenia

Oczywiście, możesz się denerwować przed pierwszymi zajęciami. To zupełnie normalne. Pamiętaj jednak, że nie musisz być profesjonalistką, by wziąć udział w treningach. Wszystko, czego potrzebujesz to chęć do nauki.

Chodzi tutaj przede wszystkim o przyswojenie nowych umiejętności. Niezależnie od tego, czy planujesz karierę jako tancerka burleski, czy potraktujesz to jako hobby, zachęcamy do wypróbowania swoich sił w czymś, czego do tej pory nie robiłaś.

Pewność siebie i lepsza samoocena

Jeśli cierpisz na brak pewności siebie lub problemy z postrzeganiem własnego ciała, burleska może być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Bez względu na to, czy czujesz się komfortowo w stroju kąpielowym, czy nigdy nie odważyłaś się założyć bikini, takie zajęcia dodadzą Ci odwagi i pewności siebie. Poczujesz się bardzo kobieco, seksownie i zmysłowo.

Nie martw się, jeśli nosisz rozmiar plus size! Tańczą zarówno smukłe, jak i krągłe panie, wysokie i niskie, z dużymi lub małymi piersiami. Dlatego nie musisz się wstydzić. Nawet mężczyźni biorą czasem udział w zajęciach. Burleska zachęca wszystkich, bez względu na to, kim są, do kochania się i akceptowania swojego ciała. 

Seksowna i zmysłowa

Czy zawsze miałaś problem z ujawnieniem swojej seksownej, zmysłowej strony? Jeśli tak, koniecznie zapisz się na zajęcia taneczne. Poczucie własnej wartości i pewność siebie, którą zbudujesz przez burleskę, zachęcą Cię do pokazania swojej emocjonalnej i fizycznej strony. Co może być bardziej kuszące i uwodzicielskie niż tańczenie na scenie- w oszałamiającym gorsecie i bieliźnie?

Kilka powodów, dla których warto spróbować burleski 

Kreatywność i wyobraźnia

Podobnie, jak każda inna forma tańca, burleska pobudzi Twoją wyobraźnię i kreatywność. To rodzaj ekspresji, którą pokochało wiele kobiet. Oprócz kreatywności potrzebnej do wykonywania ruchów tanecznych i choreograficznych możesz również eksperymentować z modą i makijażem. 

Jedną z największych zalet burleski jest też to, że zachęca do pokazania swojej indywidualności. Możesz ujawnić komediową lub bardziej seksowną stronę. Warto na koniec wspomnieć o korzyściach zdrowotnych. Jeśli masz już dość treningu cardio, zapisz się na zajęcia taneczne. Wzmocnisz uda i łydki. Zwiększysz wytrzymałość i napięcie mięśniowe.

Partnerem tekstu jest Ateliegrupa.pl: pokazy tańca.