Większość nastolatków interesuje się rozwojem technologii, bo poszukują coraz to nowszych, ciekawych gadżetów. A mają w czym wybierać, bo co rusz na rynku pojawiają się coraz bardziej zaawansowane urządzenia. Oto nasza lista sześciu najbardziej atrakcyjnych gadżetów, które zdobywają serca młodzieży na całym świecie.

Smartfon ze składanym ekranem

Producenci smartfonów poszli o krok dalej i wzorem popularnych telefonów z klapką sprzed kilku lat wypuścili na rynek smartfony mające składane ekrany. Ten nietypowy dla tego produktu projekt, pozwala na większą elastyczność korzystania oraz na wygodniejsze noszenie go w kieszeni spodni. Młodzież docenia zarówno ten nietypowy wygląd, jak i innowacyjne funkcje tych nowoczesnych telefonów.

Okulary i gry VR

Gry VR stają się coraz bardziej powszechne, a ich liczba systematycznie rośnie. Rozrywka w tej postaci potrafi dostarczyć wielu niezapomnianych emocji i zupełnie nowych doświadczeń. A wszystko to za sprawą okularów, kontrolerów gestów po specjalne rękawice, które na pewno doceni młodzież uwielbiający zarówno gry komputerowe jak i bardziej aktywne formy rozrywki.

Wiele funkcji i tylko jeden smartwatch

Smartwatch to już nie tylko zegarek z kilkoma dodatkowymi funkcjami, jak np. mierzenie kroków. Obecnie te małe cuda technologii przekształcają się w zminiaturyzowane telefony i urządzenia do kontroli zdrowia. Te najbardziej zaawansowane pozwalają na szczegółowe śledzenie aktywności fizycznej, monitorowanie faz podczas snu, a także umożliwiają płatności zbliżeniowe. Idealny gadżet dla młodych, technologicznych geeków.

6 ciekawych gadżetów dla nastolatków

Mała drukarka do smartfonu

Smartfon pozwala każdemu szybko i łatwo zrobić zdjęcia bez specjalnych umiejętności fotograficznych i profesjonalnego aparatu za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wiele z tych zdjęć idzie jednak w zapomnienie, bo ich wywołanie wymaga już więcej zaangażowania niż samo wykonanie fotografii. Nic więc dziwnego, że mini drukarka do telefonu dla wielu stanowi idealne rozwiązanie. Nastolatkom na pewno przypadnie do gustu, bo bez problemu i od ręki pozwoli wywołać śmieszne fotki ze szkolnych korytarzy. Takie fotografie wydrukowane na mini drukarce do smartfona można powiesić na tablicy korkowej, podarować koleżance czy ukochanemu.

Ładuj bez kabli

Plątające się kabelki od słuchawek czy zagubione przewody od nowych ładowarek są zmorą nie tylko dla nastolatków. Wygodne i stylowe ładowarki bezprzewodowe, które można używać niczym poduszki, na pewno przypadną do gustu młodzieży. To nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne rozwiązanie, więc taka ładowarka będzie także ciekawą ozdobą na biurku czy komodzie.

Wodoodporne głośniki bluetooth

Bezprzewodowe głośniki na bluetooth są bardzo popularne, ale młodzieży przypadła do gustu ich wodoodporna wersja. Takie małe urządzenia można zabrać wszędzie, nawet na basen czy plażę i na pewno lepiej zniosą otoczenie wody niż te standardowe. Wodoodporność i wysoka jakość dźwięku sprawiają, że są idealnym gadżetem na prezent.

Każdy rok przynosi kolejne nowe i ciekawe gadżety, a część z nich szybko i łatwo zdobywa serca nastolatków. Nic w tym dziwnego, bo zaprezentowane sześć urządzeń łączy w sobie styl, funkcjonalność i, przede wszystkim, innowacyjność. Jeżeli więc szukasz pomysłu na ciekawy prezent na pewno możesz wybrać coś z tej listy.