Ćwiczenia z gumami to nie tylko sposób na wymarzoną sylwetkę i rzeźbienie mięśni podczas treningu fitness. Taśmy rehabilitacyjne w fizjoterapii stosuje się przy różnego rodzaju urazach w celu przyspieszenia regeneracji i powrotu do pełnej sprawności. Gumy stały się na tyle popularne, że korzystają z nich bywalcy siłowni, klubów sportowych, gabinetów rehabilitacji, ale równie często wybiera się je do użytku w domu.

Efektywniejsze ćwiczenia z taśmami rehabilitacyjnymi

Fizjoterapeuci wykorzystują do rehabilitacji rozmaite akcesoria, które pozwalają na zwiększenie efektywności terapii i skrócenie okresu rekonwalescencji. Wiedza i doświadczenie pozwalają wybrać dla pacjenta indywidualnie najlepsze wsparcie. Jednym z uniwersalnych narzędzi są taśmy rehabilitacyjne, które zwiększają opór. Mimo niepozornego wyglądu gumy potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Są również znakomitym elementem urozmaicającym trening i potęgującym jego intensywność. Taśmy produkuje się z materiałów syntetycznych, które są przyjemne w dotyku. Różne rodzaje taśm wykorzystywane są nie tylko do stretchingu, ale też do rozgrzewki, treningu siłowego i ćwiczeń wzmacniających.

Gumy i taśmy rehabilitacyjne z gwarancją przyrostu oporu podczas ćwiczeń

Gumy oporowe z lateksu lub z kauczuku

Taśmy rehabilitacyjne produkowane są z lateksu lub w wersji bez lateksowej – z syntetycznego kauczuku. Taśmy oporowe znajdują szerokie zastosowanie w rehabilitacji narządów ruchu w wielu gabinetach. Proste ćwiczenia z zastosowaniem taśm, przy zachowaniu regularności ćwiczeń, pomagają w przywróceniu sprawności ruchowej i przyroście siły mięśniowej. Dobrze zaplanowane ćwiczenia z taśmami angażują wszystkie partie muskulatury, które są odpowiedzialne za stabilizację sylwetki.

Ćwiczenia z użyciem  taśmy TheraBand pomagają zwiększyć zakres ruchu, ograniczony po urazach lub przebytych zabiegach i operacjach. Taśmy rehabilitacyjne stosowane są również w celu poprawy kondycji i koordynacji. Tego typu sprzęt zaleca się do użytkowania pacjentom, którzy starają się osiągnąć lepsze rezultaty w celu:

  • korekcji wad postawy,
  • poprawy wzorców ruchowych,
  • polepszenia orientacji ruchowo przestrzennej.
  • optymalizacji kondycji i sprawności mięśni.

Natomiast gumy oporowe stosowane przez sportowców, pomagają osiągnąć lepsze wyniki w rozmaitych dyscyplinach sportowych.

Taśmy zalecane przez fizjoterapeutów dla każdego

Gumy SancBand są zalecane przez fizjoterapeutów wielu pacjentom, ze względu na możliwość włączenia niemal każdej części ciała do ćwiczeń. Przy wyborze taśmy rehabilitacyjnej należy pamiętać, że kolor i rozmiar ma znacznie. Odpowiednio dobrany rodzaj taśmy zwiększa efektywność ćwiczeń. Warto wziąć pod uwagę, że każdy kolor stawia inny opór, dlatego wykorzystywany jest do innego rodzaju ćwiczeń. Producent wyraźnie rozdzielił zastosowanie taśm kolorystyką. Opór taśm bez lateksu jest zgodny z oporem taśm lateksowych. Żółta stawia najlżejszy opór, następna w kolejności jest czerwona i niebieska, natomiast z czarną najtrudniej sobie poradzić. W zależności od serii dostępne są również inne kolory, np. fioletowy i zielony.