Akcja ma na celu udzielenie polskim dzieciom z Kresów pomocy, której potrzebują. Dodatkowo w świat wysyłana jest informacja, że dzieci nie są pozostawione same sobie, a mieszkańcy Polski troszczą się o ich los i z roku na rok coraz chętniej udzielają wsparcia. Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Pięćset instytucji uczestniczyło w “Kredkobraniu” w 2021 roku

Każda kolejna odsłona akcji cieszy się coraz większym zainteresowaniem W poprzednim roku dwieście pięćdziesiąt instytucji wsparło “Kredkobranie”. Udało się wtedy zebrać osiemdziesiąt tysięcy darów, głównie materiałów plastycznych, szkolnych przyborów, kredek, itp.

w 2021 roku akcję wsparło aż 500 instytucji i firm z Polski. Środki zbierano w przedszkolach, szkołach oraz wielu innych miejscach, a łącznie udało się kupić dla dzieci z Kresów ponad sto czterdzieści tysięcy przyborów i akcesoriów szkolnych.

Ogromna pomoc dla dzieci z Kresów

Na Kresach żyje dziś wiele polskich rodzin Dzieci często są wychowywane z zachowaniem tradycji, a polski jest ich pierwszym językiem, którego używają w domu. Wsparcie jest dla nich szczególnie istotne właśnie ze względu na świadomość przynależności do narodu, z którym się identyfikują. 

140 tysięcy prezentów dla dzieci z Kresów. Zakończyłą się 4. edycja “Kredkobrania”

Miejscowi są szczerze wdzięczni organizatorom za przeprowadzenie ogólnopolskiej zbiórki oraz za otrzymane przez dzieci pomoce szkolne. 

Fundacja Ignatianum czwarty raz zorganizowała “Kresobranie”

Przedstawiciele fundacji, która zapoczątkowałą inicjatywę i jest organizatorem zbiórki, nie kryją zadowolenia z uzyskanych efektów. Najbardziej zwracają uwagę na dużą solidarność okazywaną przez Polaków, a także bezinteresowność ich działań.

W przeprowadzaniu zbiórek w całej Polsce pomagało wielu Wolontariuszy. Im także należą się wielkie wyrazy uznania - bez ich wsparcia z pewnością nie udałoby się uzyskać takich rezultatów i zebrać prawie 150 tysięcy artykułów szkolnych i plastycznych.

Organizatorzy poinformowali także, że nie spodziewali się aż tak dobrych efektów zbiórki - statystyki są dwa razy lepsze, niż rok temu.